Przejdź do treści

Kredyt deweloperski inwestycja szeregowa

  • przez
Home » Ekspert finansowy Poznań » kredyt deweloperski » Kredyt deweloperski inwestycja szeregowa

Kredyt deweloperski inwestycja szeregowa

Kredyt deweloperski inwestycja szeregowa to kolejny projekt deweloperski na który pozyskaliśmy finansowanie. Inwestycja szeregowa składa się z kilkunastu segmentów każdy o powierzchni 136 mkw. Łączna wartość kredytu pozyskanego dla tego projektu to 3,50 mln zł. Inwestor miał do wyboru dwa źródła finansowania: kredyt bankowy i finansowanie inwestycyjne z funduszu inwestycyjnego. Ostatecznie źródłem kapitału był fundusz inwestycyjny. Wypracowane przez Zarząd METIS GROUP relacje biznesowe z Władzami funduszu pozwoliły na realizację inwestycji na warunkach cenowych zbliżonych do rynkowych.

Kredyt deweloperski inwestycja szeregowa- najważniejsze zadania

Najważniejszym zadaniem było pozyskanie kredytu na realizację. W pierwszej kolejności szczegółowo analizowaliśmy projekt, aby znaleźć jego silne i słabe strony. Następnie szukaliśmy rozwiązań, które wyeliminują słabość ponieważ wiemy, że analitycy banków również je znajdą. Następnie przygotowujemy dokumentację kredytową która zapewnia płynność realizacji inwestycji.

Dlaczego wielu inwestorów decyduje się na pozyskanie kredytu deweloperskiego dla projektów mieszkaniowych wielorodzinnych właśnie przy współpracy z funduszem inwestycyjnym, a nie bankiem? Otóż powód jest dość prosty. Wynika on z większej elastyczności kapitału pozyskanego z funduszu i niższego kosztu finansowania (nawet jeżeli koszt % jest wyższy). Wielu inwestorów pożyczony kapitał z funduszu wykorzystuje rotacyjnie na więcej niż jednym projekcie, aby osiągając w ten sposób niż średni ważony koszt kapitału. Najłatwiej zaprezentować korzyść na przykładzie projektu poprzez przygotowanie odpowiedniej analizy finansowej. Inwestor osiąga wyższą efektywność wykorzystania kapitału stosując rachunki powiernicze otwarte, aby z przychodów od klientów finansować budowę.

Z doświadczenia wynika, że cały proces pozyskania finansowania trwa około 6-10 tygodni. Do tego czasu należy dodać 2-3 tygodnie w trakcie których prowadzona jest weryfikacja projektu oraz opracowanie biznes planu. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że pozyskujemy finansowanie jedynie na podstawie biznes planów opracowanych przez nas zespół.

Kredyt deweloperski inwestycja szeregowa- inne realizacje

Kredyt deweloperski inwestycja szeregowa

Kredyt deweloperski inwestycja szeregowa to kolejny projekt deweloperski na który pozyskaliśmy finan…

Kredyt deweloperski apartamentowiec

Kredyt deweloperski apartamentowiec to kolejny projekt dla którego pozyskaliśmy kredyt. Wartość kred…

kredyt inwestycja mieszkaniowa ul. Studzienna Poznań
Kredyt deweloperski mieszkaniowy 3,86 mln zł

Pozyskaliśmy dla poznańskiej spółki deweloperskiej kredyt deweloperski mieszkaniowy w wysokości 3,86…

Kredyt deweloperski na budynek mieszkalny

Pozyskaliśmy kredyt deweloperski na budynek mieszkalny w wysokości 3,44 mln zł. Inwestor otrzymał po…

Kredyt deweloperski na remont kamienicy

Kolejnym projektem zrealizowanym zakończonym sukcesem jest kredyt deweloperski remont kamienicy. Kre…

Zapraszamy do współpracy i kontaktu! Zapraszamy do zapoznania się z realizacjami aby lepiej poznać Nas.