Kredyty inwestycyjne pomagamy w zrealizowaniu planów inwestycyjnych firm.

W ramach usługi doradztwa finansowego, doradcy kredytowi z METIS GROUP Investments sp. z o.o. skutecznie pomagają Klientom w wyborze optymalnej formy finansowania firmy. Dobieramy najlepsze rozwiązania na podstawie ofert z kilku banków. Porównujemy zarówno kredyty bankowe, emisje obligacji, jak i fundusze pożyczkowe, których celem jest wspieranie przedsiębiorców lub realizowanie inwestycji deweloperskich. Naszą rolą jako doradcy finansowego jest reprezentowanie Firmy – Inwestora przed bankiem lub inną instytucją finansową. Nigdy nie stoimy po stronie banku. Jesteśmy DORADCĄ FINANSOWYM FIRMY a NIE banku.

Zawsze dążymy do obniżenia kosztów finansowych przedsiębiorstwa poprzez zmniejszenie oprocentowania kredytu. Niskie oprocentowanie kredytów dla firm zależy od pewności jego spłaty. Dlatego też na etapie przygotowanie dokumentów do banku w formie biznes planu i analizy finansowej staramy się rozwiać wszystkie wątpliwości związane z prowadzoną działalnością i / lub przygotowywaną inwestycją. Dlatego też w procesie przygotowawczym skrupulatnie zbieramy dane i informacje których prezentacja w Banku wpłynie na rating spółki. Obniżenie oprocentowania nawet o 0,2% w przy dużej kwocie kredytu oznacza set tysięczne oszczędności.  Naszym celem jest uzyskanie najlepszych warunków kredytowych. Doświadczenie i zrealizowane projekty są potwierdzeniem skuteczności naszej pracy.

Powody dla których spółki korzystają z kredytu inwestycyjnego:

 • Wykorzystanie kapitału zewnętrznego zwiększa możliwości inwestycyjne firmy.
 • Kredyt jest tańszym źródłem finansowania od kapitału własnego spółki.
 • Jeżeli inwestycja została pozytywnie zweryfikowana przez instytucję finansową i została udzielone decyzja kredytowa to Inwestor może być pewien że projekt ma bardzo dużą szansę powodzenia.

Rodzaje projektów dla których pozyskaliśmy kredyt inwestycyjny:

Budownictwo mieszkaniowe

 • Budynek mieszkaniowy wielorodzinny.
 • Budynek mieszkaniowy jednorodzinny.
 • Zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej.
 • Zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.
 • Apartamentowce.

Budownictwo handlowo- usługowe.

 • Park handlowo-usługowy.
 • Obiekt handlowy.
 • Stacja benzynowa.
 • Budynek biurowy.
 • Budynek produkcyjny.
 • Budynek magazynowy.
 • Budynek medyczny (klinika, dom spokojnej starości i inne)

Rewitalizacje/ remont budynków

 • Remont/rewitalizacja kamienicy mieszkalnej.
 • Remont/rewitalizacja budynku przemysłowego.
 • Remont/rewitalizacja innych budynków.

Kompleksowa obsługa przez cały proces przygotowania dokumentacji kredytowej

Oferujemy naszym Zleceniodawcom również pomoc w zakresie:

 • Opracowania kompleksowego biznes planu w tym wyznaczenie celów rozwoju, planów strategicznych oraz marketingowych i innych. (zapraszamy do kontaktu z METIS GROUP sp. z o.o.: www.metisgroup.pl)
 • Przygotowanie operatu szacunkowego we współpracy z rzeczoznawcą majątkowym.
 • Realizacji analizy i prognoz finansowych.
 • Pozyskanie dokumentów uwierzytelniających prognozy finansowe takie jako oferty od wykonawców, listy intencyjne, kontakty handlowe i inne.
 • Sporządzenia wniosku kredytowego zgodnego z wymogami stawianymi przez bank.

W zależności od rodzaju kredytu współpracujemy z grupą firm i ekspertów świadczących usługi w zakresie:

 • Wycena wartości majątku- rzeczoznawcy majątkowi.
 • Opracowania projektu architektonicznego- biuro projektów architektonicznych. (zapraszamy do kontaktu z Przedsiębiorstwem ARI sp. z o.o.: www.ari.com.pl)
 • Szacowanie kosztu prac budowlanych wielobranżowych- kosztorysanci.

Wspieramy również naszych klientów w trakcie rozwoju działalności. Służymy radą w trakcie prowadzenia działalności operacyjnej w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa, optymalizacją kosztów i planowaniem finansowym. Celem naszej działalności jest kompleksowa obsługa finansowa przedsiębiorstwa czyli pełnienie funkcji zewnętrznego dyrektora finansowego. Współpracując z nami firma może liczyć na praktyczne wsparcie którego celem jest długoterminowa współpraca a nie jednorazowa prowizja. Stawiamy na uczciwość.

Dążymy do pozyskania kredytu inwestycyjnego możliwie na najlepszych warunkach cenowych.

Pamiętamy również o bezpieczeństwie finansowym inwestora i logicznej strukturze inwestycji”.Warunki współpracy

Współpracujemy z klientami w zakresie pozyskania kredytu dla firm na zasadzie umowy pośrednictwa ze wskazaniem wyłączności dla określonych w umowie banków które wyselekcjonowaliśmy po pierwszym etapie analizy. Zależy nam na tym, aby wykonana praca analityczna, spotkania i rozmowy w instytucji finansowej przyniosły oczekiwane rezultaty za które otrzymamy uczciwe wynagrodzenie. Omawiamy z klientem każdy etap naszej pracy, aby dokładnie wiedział w jaką stronę zmierzamy.


Korzyści ze współpracy

Profesjonalizm

Wiedza i doświadczenie

Finanse

Współpracę opieramy na rzetelnej komunikacji i pełnym wsparciu w trakcie przygotowania dokumentacji kredytowej

Posiadamy wiedzę finansową, praktykę w pozyskaniu kredytów, doświadczenie w branży budowlanej i przekrojową znajomość oferty banków

Doradzamy Zleceniodawcy jak przygotować inwestycję, aby jak najwięcej zaoszczędzić na kosztach finansowych i zapewnić sobie największe bezpieczeństwo inwestycji


Nasze realizacje w zakresie doradztwa przy pozyskaniu kredytu inwestycyjnego przez firmę.

 • 2,89 mln zł finansowanie kamienicy
  2,89 mln zł finansowanie kamienicy w Poznaniu przy ulicy Mielżyńskiego. Celem pozyskania finansowania był zakup kamienicy. Po zakupie Inwestor przeprowadził proces pozyskiwania wszystkich niezbędnych uzgodnień w Urzędzie Miasta Poznania, aby następnie przeprowadzić remont kamienicy. Proces rewitalizacji trwa i powinien zostać zakończony do końca maja 2022 roku.
 • 3,85 mln zł finansowanie kamienicy
  3,85 mln zł finansowanie kamienicy to kolejny projekt doradczy który zrealizowaliśmy w METIS GROUP Investments. Jednym z obszarów naszej specjalizacji jest pozyskanie kredytów dla projektów polegających na rewitalizacji kamienic. Spółka METIS GROUP przygotowała już kilkanaście biznes planów dla inwestycji w kamienice. Doświadczenie nabyte podczas opracowania dokumentacji biznesowej i analizy finansowej zostało wykorzystane w procesie pozyskania… Czytaj dalej »3,85 mln zł finansowanie kamienicy
 • 14,50 mln zł kredyt inwestycyjny hotel
  14,50 mln zł kredyt inwestycyjny hotel został pozyskany dla projektu hotelowo-apartamentowego w znajdującego się w górskiej miejscowości- Szklarska Poręba. Nasze zadanie polegało na opracowaniu biznes planu inwestycji oraz skompletowanie pełnej dokumentacji kredytowej. Na podstawie przygotowanej dokumentacji przeprowadziliśmy konsultacje z bankami na temat możliwości pozyskania kredytu. Dodatkowo prowadziliśmy również rozmowy z funduszem inwestycyjnym na temat ich udziału… Czytaj dalej »14,50 mln zł kredyt inwestycyjny hotel
 • 3,85 mln zł kredyt zakup kamienicy w Poznaniu
  3,85 mln zł kredyt zakup kamienicy w Poznaniu to kolejny projekt inwestycyjny dla którego pozyskaliśmy finansowanie. Kamienica znajdowała się w Poznaniu więc proces przygotowania pełnej dokumentacji finansowej potrzebnej do pozyskania kredytu inwestycyjnego był uproszczony. W pierwszej kolejności przystąpiliśmy do opracowania biznes planu. Jednostką odpowiedzialną za ten proces była nasza spółka „matka” METIS GROUP sp. z… Czytaj dalej »3,85 mln zł kredyt zakup kamienicy w Poznaniu
 • 5,20 mln zł kredyt park handlowy
  5,20 mln zł kredyt Park handlowy to projekt, który zrealizowaliśmy w celu pozyskania kredytu inwestycyjnego. Nasz Klient otrzymał kredyt inwestycyjny w celu sfinansowania procesu budowy parku handlowego. Park handlowy posiada cechy, które korzystnie wpływają na jego ocenę z perspektywy banku. Jedną z korzyści jest zdywersyfikowane źródło przychodu- najemcami są różne sieci handlowe posiadające ugruntowaną pozycję na… Czytaj dalej »5,20 mln zł kredyt park handlowy